SVEIKI
Sekite naujienas mūsų socialiniuose tinkluose!
Ačiū, kad sekate mus!
  • No products in the cart.
  • No products in the cart.

Kaitinančios sistemos

Dauguma rūkančiųjų jau yra išbandę ar bent jau girdėję apie elektronines cigaretes, kurių pasirodymas rinkoje sukėlė didžiulį susidomėjimą ir paskatino dalį vartotojų atsisakyti įprastinių cigarečių. Elektroninių cigarečių nauda bei rizika nėra sveikatos organizacijų bei mokslininkų tiksliai įvertinta, o kadangi tai naujas prietaisas, tyrimų nepakanka. Teisės aktai, reglamentuojantys elektroninių cigarečių naudojimą ir pardavimą, skiriasi daugelyje regionų. Naujausios technologijos kaitinančios cigaretės (heat-not-burn) dėl savo vizualaus panašumo į didžiulio populiarumo sulaukusias elektronines cigaretes dažnai klaidingai vadinamos naujos kartos elektroninėmis cigaretėmis. Nepaisant išorinio panašumo tai yra visiškai skirtingomis technologijomis paremti produktai. Išgaruojantį elektronių cigarečių užpildą sudaro propilenglikolis, tada pasirinktinai tam tikras kiekis nikotino, kvapų ir skonių, o į kaitinančiųjų cigarečių ((toliau HNB (heat-not-burn) sudėtį įeina tikras tabakas!

Šiuolaikinių HNB cigarečių pirmtakus „Philip Morris International“ pradėjo kurti dar 1988 m., tačiau tik pastaraisiais metais, pakankamai ištobulėjus technologijoms, galima sakyti kad tokie gaminiai pilnai atitinka vartotojų lūkesčius, pagaliau pavyko paleisti į rinką produktą, kuris rūkančiąjam teiktų visą rūkymo malonumą eliminuojant įprastinių cigarečių keliamą grėsmę sveikatai. Tikslas tinkamai panaudoti kuo daugiau natūralių produktų ir kuo mažiau chemijos gaminių – pasiektas.

Kaitinančios cigaretės veikia kaitindamos tabaką iki tam tikros temperatūros, susidaro tabako garai, kuriuos traudamas rūkantysis patiria panašius pojūčius lyg rūkytų įprastinę cigaretę, tik HNB tabaką sušildanti temperatūra yra gerokai žemesnė (50-350 C) nei įprastinių cigarečių (iki 900 C), todėl nevyksta realus degimo procesas ir neišsiskiria šalutiniai degimo produktai kaip dervos, suodžiai ir kitos sveikatai kenksmingos toksinės medžiagos. Dauguma vartotojų apibūdina HNB cigaretes kaip švelnesnio skonio nei įprastinės cigaratės, taip yra dėl žemesnės tabako garų temperatūros lyginant su degimo produktais rūkant įprastą cigaretę, gal kam nors tai atrodys kaip HNB trūkumas, tačiau labai menkas lyginant su tuo, kad moksliniais tyrimais įrodyta, jog Kaitinančios cigaratės ~90-99% padaro mažiau žalos sveikatai už įprastines cigaretes.